• FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY POMOCY

W dniu 30.01.2022 wolontariusze z naszej szkoły wyruszyli skoro świt mimo bardzo brzydkiej pogody aby przyłączyć się do wspólnej akcji 30 FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Kwestowali na ulicach miejscowości naszej Gminy.
            W dniu 4.02.2022 odbył się szkolny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, ze względu na naukę zdalną starszych klas, w imprezie brali udział tylko młodsi uczniowie. Oprócz klasowych puszek do których zbierane były pieniądze, czekały na nich liczne atrakcje przygotowane przez opiekunów i wolontariuszy WOŚP. Dzieci mogły kupić słodkości w sklepiku, skorzystać z "salonu piękności", uczestniczyć w rywalizacjach sportowych (tor przeszkód, przeciąganie liny, gra w lotki, gra w kręgle). Uczniowie robili sobie zdjęcia w FOTO-BUDCE. W szkole działały dwie sale z grami konsolowymi. Do zabawy włączyli się również pracownicy szkoły.

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

SZANOWNI RODZICE!!

Informujemy, że od dnia 28.02.2022 rozpoczynamy rekrutację do Publicznego Przedszkola w Wielowsi
            na rok szkolny 2022/2023.
            Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola można pobrać ze strony internetowej (linki poniżej)
            lub w przedszkolu i złożyć je do 14.03.2022r.
            Rodzice dzieci które już uczęszczają do przedszkola składają TYLKO "deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego" do dnia 21.02.2022r"

• ZMIANA ROZKŁADU JAZDU

Witam Państwa.
            Zmiany kursów autobusów zostały ogłoszone bez uzgodnienie ze szkołą i Urzędem Gminy. Od rana usiłujemy interweniować. Wysłane zostało pismo z Urzędu Gminy z prośbą o przywrócenie transportu do stanu poprzedniego. Czekamy na odpowiedź.Na ten moment dzieci z Błażejowic, Świniowic, Kieleczki, Czarkowa i Borowian, które maja problem z autobusem będą jeździć Biedronką. Poniżej w załączniku godziny odjazdów i przyjazdów do szkoły.Dzieci z Sierot i Zacharzowic dowożone będą kursem normalnym 152, według rozkładu w dni bez nauki szkolnej, który jest w Zacharzowicach Skrzyżowanie o 7.35, a w Sierotach o godzinie 7.40. Powrót o 13.23 z Wielowsi. Niestety ten autobus dojeżdża do centrum przesiadkowego i na razie nie wjeżdża do wsi Sieroty i Zacharzowice tylko trzeba dzieci dostarczyć i odebrać z głównego przystanku. Wysłaliśmy pismo z prośbą o podjazd do szkoły i wjazd do centrum wsi

• Pho3nix gra z WOŚP

Nasza szkoła jak co roku gra w Wielkiej Orkiestrze Świąteczenj Pomocy!!!

W tym roku dodatkowo zarejestrowaliśmy szkołę do wyzwania a jednocześnie konkursu międzyszkolnego PHO3NIX!!!
            Aby dołączyć do wyzwania należy pobrać na telefon aplikację i się zarejestrować.
            SZCZEGÓŁY W LINKU PONIŻEJ:

• mOchrona

Szanowni Państwo,

w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) dostarczany jest do naszej szkoły szybki, bezpłatny i bezpieczny internet.

Dodatkowo zespół OSE przygotował narzędzie, które pomoże dbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników internetu również poza szkołą. Aplikacja ochrony rodzicielskiej OSE – mOchrona to rozwiązanie wspierające ustalanie reguł dotyczących korzystania z sieci i aplikacji oraz pozwalające rodzicom (opcjonalnie) na dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego urządzeniu. Można ją pobrać bezpłatnie na smartfony, tablety i komputery.

• eTwinning

W roku szkolnym 2021/22 przystąpiliśmy do programu eTwinning. Naszymi partnerami w projekcie są uczniowie z Turcji, z którymi regularnie korespondujemy w języku angielskim. Dzięki temu nie tylko doskonalimy umiejętność pisania w języku obcym, ale także poznajemy kulturę kraju naszych nowych kolegów.

• SZCZEPIENIE DZIECI PRZECIW COVID-19

• Szanowni Państwo poniżej prezentujemy stanowisko MEN w sprawie szczepien dzieci w wieku 5-11 lat:

uprzejmie informujemy, że Europejska Agencja Leków zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

• "Choinki nadziei""

W czwartek 09.12 szkolny klub Wolontariatu miał przyjemność włączy się do akcji "Chionki nadziei z Brynka" organizowanej przez Bibliotekę Publiczna w Wielowsi. Wraz z przedstawicielami Nadleśnictwa Brynek, Biblioteki Gminnej, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury przyozdabialiśmy choinki dla starszych, samotnych i wykluczonych z naszej gminy.

• POZNAJ POLSKĘ

W dniach 2-3.12 2021r. uczniowie klas 5 - 8 naszej szkoły pojechali na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd dofinansowany został przez Ministerstwo Edukacji i nauki w ramach projektu "Poznaj Polskę".

Dzisiaj z samego rana odwiedziła nas św. Mikołaj!!!

Większość z nas cały rok była grzaeczna!!!!

Mikołaj poczęstował nas cukierkami. Każda klasa zorganizowała sobie miniseans kinowy - z popcornem
            i soczkami

•  ZŁOTA ODZNAKA HONOROWA ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO