• Próbna ewakuacja w przedszkolu.

• W dniu 26 września 2022r. w Przedszkolu Publicznym w Wielowsi została przeprowadzona próbna ewakucja.

W dbałości o bezpieczeństwo przedszkolaków, zostały przeprowadzone w naszym przedszkolu praktyczne ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkola. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, spokojnie, z zachowaniem wszystkich procedur. Wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola wykonali zadanie bezbłędnie.

• Hubertus - Śląski Katyń

• W dniu 24.09.2022 roku przedstawiciele władz gminy Wielowieś, służby mundurowe, kombatanci i delegacja naszej szkoły brała udział w patriotycznej uroczystości w Barucie.

Barut to wieś w powiecie strzeleckim, gdzie znajduje się polana śmierci „Hubertus”, zwana też Śląskim Katyniem. W 1946 roku funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa we współpracy z NKWD przygotowali zasadzkę, w której zamordowali około 140 żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania Henryka Flamego ps. "Bartek".

• „Ranczo” w Proboszczowicach

• 14 września klasy 3a i 3b wzięły udział w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej w gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo” w Proboszczowicach. Wspaniała, żywa lekcja przyrody. Zajęcia odbyły się na terenie Zagrody,  a także na polu, w sadzie i nad stawem. Dzieci były również z wizytą u zwierząt gospodarskich.

• Przedszkole świętuje Dzień Przedszkolaka

• 20 września to dzień, w którym wszystkie przedszkolaki mają swoje święto. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Panie przygotowały dla dzieci przedstawienie teatralne pt. "Trzy świnki" oraz gry i zabawy integracyjne w swoich grupach.

To był niesamowity i niezapomniany dzień, który pozostanie na długo
            w naszej pamięci. Dzielne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Przedstawienie pt. "Trzy świnki"

Grupa "Słoneczek"

Grupa "Smerfów"

Grupa "Krasnoludków"

Grupa "Kaczuszek"

Grupa "Żabek"

• Talenciaki - Lidl

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i wszyscy sympatycy naszej szkoły. Ogłaszamy, że dołączyliśmy do akcji Lidla i zbieramy „Talenciaki”. Szczegóły akcji na stronie internetowej sklepu. Możliwości przekazania kuponu dla SP Wielowieś są dwie:

- możecie sami zeskanować kupon i zapisać go na konto naszej szkoły lub

- wrzucić kupon do pudełka, które znajduje się przy wejściu do szkoły (do pudełka wrzucamy kupony, które nie zostały jeszcze zeskanowane).

Im więcej zarejstrujemy kuponów, tym lepsze możemy otrzymać nagrody.

Do dzieła !!!

• Podziękowania

• Serdecznie dziękujemy Państwu Małgorzacie i Henrykowi Kulik (właścicielom witryny internetowej rajmalucha.pl)  za pomoc w zorganizowaniu zakupu zabawek do oddziałów przedszkolnych w szkole oraz za podarowanie części zabawek nieodpłatnie.

Wdzięczni przedszkolacy i Dyrektor ZSP w Wielowsi

• ZŁOTA ODZNAKA HONOROWA ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

• Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wielowsi, powstały z połączenia dwóch Szkół Podstawowych im. Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz Św. Jana Pawła II w Wielowsi otrzymał:

ZŁOTĄ ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.

Ogromne wyróżnienie szkoła otrzymała m.in. za szerokie propagowanie szacunku dla drugiego człowieka, poszanowanie systemu wartości, dziedzictwa kulturowego, historycznego i wiele przedsięwzięć organizacyjnych dla społeczności lokalnej, aktywność wolontariatu szkolnego, współpracę z licznymi instytucjami oraz inne mnogie sukcesy naszych wychowanków.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyróżnienia, składam serdeczne podziękowania w imieniu naszych  uczniów i Grona Pedagogicznego.

dyr. Joanna Kaczmarek