• Niebieskie Igrzyska

• Nowa galeria Niebieskie Igrzyska została dodana do albumu fotograficznego

17 kwietnia nasi przedszkolacy uczestniczyli w ogólnopolskim wydarzaniu jakim są Niebieskie Igrzyska. Stanowią one część obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Wydarzenie to jest organizowane przez Instytut Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Niebieskie Igrzyska podzieliliśmy na dwie części: pierwsza edukacyjno - warsztatowa oraz druga sportowo - integracyjna. Dziękujemy naszym przedszkolakom za wspólną zabawę, uśmiech i życzliwość a kadrze przedszkolnej za współpracę i organizację.

• Uroczyste otwarcie Muralu

• 10 kwietnia to jedna z najważniejszych dat nie tylko w tym roku szkolnym, ale również w historii naszego przedszkola.

W to kwietniowe przedpołudnie odbyło się uroczyste otwarcie muralu. Gościliśmy szanownych sponsorów, przedstawicieli Rady Rodziców, ludzi o wielkim sercu, których życzliwość, bezinteresowna hojność oraz wsparcie doprowadziły do tego, że wykonanie muralu stało się faktem.

Uroczystość rozpoczęto symbolicznym przecięciem czerwonej wstęgi, następnie przedszkolacy zaprezentowali niezapomniany występ o tematyce wiosennej, w trakcie którego do wspólnej zabawy została włączona cała publiczność. Tego dnia na każdej buzi gościł uśmiech i każde serce się radowało.

Dziś do przedszkola jak co dzień rano

Szłam uśmiechnięta za rękę z mamą.

I nagle patrzę – oczom nie wierzę.

Cóż to za piękny widok w plenerze!

Przede mną Słonka, Smerfy Krasnale,

Żaby, Pszczółeczki, Kaczuszki małe.

Skrzaty tam stoją, Sówki fruwają,

Bardzo serdecznie dzieci witają.

To mural dla nas piękny zrobiono

I nasz budynek przyozdobiono.

Wiemy, że trzeba wysiłku, pracy,

Żeby darować nam takie cuda,

Ale też wiemy drodzy darczyńcy,

Że z Wami zawsze wszystko się uda.

Dziś bardzo wszystkim Wam dziękujemy

Z głębi serduszek naszych dziecięcych.

Życzymy zdrowia, wielu sukcesów

A wokół ludzi uśmiechniętych.

Za Waszą dobroć mówię: DZIĘKUJĘ!

I dodam, że pięknie się ten mural prezentuje.

• Nowa galeria Pierwszy Dzień Wiosny została dodana do albumu fotograficznego

21 marca przejdzie do historii naszego przedszkola jako dzień wyjątkowy, niezapomniany. Świętowaliśmy nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. Dzięki ogromnej życzliwości i wielkiemu sercu mamy Niny nasz przedszkolny plac zabaw został wzbogacony o kuchnie błotną. Dzięki uprzejmości rodziców oraz dziadka Łucji można było z łatwością zamontować naszą nową zabawkę. Nasze codzienne wyjścia do ogrodu nabrały teraz nowego wymiaru. Gotujemy pyszne potrawy, pieczemy wybitne ciasta, czasem wychodzą zakalce, ale to nic, bo zabawa jest przednia. Spędzamy w naszej ogrodowej kuchni mnóstwo czasu. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Niny oraz rodzicom Łucji za ten wspaniały dar, który z pewnością posłuży nam przez długi czas.

• „Przygoda w bibliotece” - warsztaty teatralne

• 11 kwiernia odbyły się pierwsze warsztaty teatralne przygotowujące do spektaklu pt. „Przygoda w bibliotece”, w ramach projektu realizowalnego przez Gminną Bibliotekę Publiczną: Książka na scenę! Teatralna „Przygoda w bibliotece”. Uczestnicy - uczniowie klasy 7a pod okiem profesjonalnych aktorów rozpoczęli przygotowania do spektaklu, który zobaczymy w czerwcu.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

•  „Czytam sobie”
          • „Czytam sobie”

• Podczas tej akcji uczniowie w całej szkole, w tym sam czasie przez 15 min czytali po cichu wypożyczone książki o zwierzętach.

• „Cała Polska czyta dzieciom”

• Biblioteka szkolna przeprowadziła akcje promujące czytelnictwo wśród uczniów - „Cała Polska czyta dzieciom”.

Rodzice czytali uczniom w klasie interesujące książki.