• ZIELONA SZKOŁA 2023

• W dniach 11 do 20 czerwca 2023 roku  uczniowie klas IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej w Wielowsi spędzili czas na zielonej szkole nad morzem - w Jastrzębiej Górze. Wyjazd organizowało biuro “Pinokio” (Organizator Wypoczynku Dzieci i Młodzieży “Pinokio”)  Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Beata Czempik, Alicja Walloschek, Agnieszka Szyja oraz p. Jolanta Gaździcka. Uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw na plaży, a także realizowali program profilaktyczny i zdrowotny.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

• piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy,

• gry i zabawy na plaży, placu zabaw i boiskach sportowych na terenie ośrodka wypoczynkowego,

• wycieczki autokarowe:

• Półwysep Helski,

• Gdynia,

• Kniewo (Farma Strusi),

• Łeba (Słowiński Park Narodowy) - wycieczka  w części została dofinansowana ze środków Urzędu Gminy (dziękujemy…)

• zwiedzanie Jastrzębiej Góry, Gwiazda Północy

• Latarnia morska w Rozewiu

• spotkanie szantowe

• występ Kapeli Kaszubskiej

• ognisko integracyjne

• dyskoteka

• basen

Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw.