• Kapelusz Pani Jesieni

• Nowa galeria Kapelusz Pani Jesieni została dodana do albumu fotograficznego

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kapelusz Pani Jesieni: I miejsce: Lilianna Kowalczyk "Uszatki", Barbara Klyszcz "Smerfy", Lena Szala "Słoneczka". II miejsce: Agata Husak "Pszczółki", Natalia Husak "Kaczuszki". III miejsce: Hanna Mucha "Krasnoludki", Emilia Badura "Kaczuszki". Serdecznie gratulujemy uczestnikom, dziękujemy za udział i zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie.

• Dzień Św. Marcina

• W ramach obchodów dnia Św. Marcina dla uczniów klas młodszych zorganizowano konkurs plastyczny. Nagrodzono: Paulinę Misch, Sophie Tyc, Wiktorię Bujarę, Millę Bodach oraz Jagodę Schütz. Gratulujemy!

• Jasełka

• Serdecznie zapraszamy na świąteczne przedstawienia Jasełkowe, które odbędą się w dniu 01 grudnia o godzinie 17:00 na hali sportowej przy ul. Zamkowej.

• Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

• W dniu 14.11.2023 r. uczniowie klas 1-7 naszej szkoły uczcili wspólnie Narodowy Dzień Niepodległości. W tym roku zaproszono całą społeczność do śpiewającej i tańczącej akademii. Wspólnie odśpiewano nie tylko „Mazurek Dąbrowskiego” ale także „Przybyli ułani pod okienko”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Piechotę” oraz „Jak długo w sercach naszych”. Uczniowie klas 7 zaprezentowali Trojaka - śląski taniec ludowy, a uczniowie klas 1-3 taniec z szarfami.

Nie zabrakło także scenki przedstawiającej utratę niepodległości  oraz jej odzyskania.

• Laboratoria przyszłości- warsztaty

• W dni 07.11.2023r w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Wielowsi przy ulicy Zamkowej 24 odbyły się zajęcia z Laboratoriów Przyszłości. W zajęciach brali udział uczniowie z klas 4a i 4b oraz 5a i 5b.  Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
            Zajęcia obejmowały następujące bloki tematyczne:

1. Gogle VR - jak za pomocą rzeczywistości rozszerzonej prowadzić zajęcia z biologii, historii i geografii;
            2. Warsztaty ze sztucznej inteligencji, Jak widzi komputer? - gdzie znaleźć sztuczną inteligencję, jak jej używać, czego się wystrzegać?
            3. Wprowadzenie do robotyki warsztaty z robotami Fable i Dash;Uczniowie, Dyrekcja Szkoły i całe Grono Pedagogiczne dziękują przybyłym Edukatorom za ciekawe poprowadzenie zajęć, z myślą o dalszą współpracę i kontynuację wspierania naszej placówki.

• WZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIE

• Dzięki grantowi pozyskanemu od PSE w ramach programu “WzMOCniej swoje otoczenie” Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielowsi zakupiła sprzęt multimedialny, aby doposażyć sale dwóch oddziałów przedszkolnych. Dzieci z grup Skrzaty i Uszatki  pod kierunkiem nauczycieli uczą się i bawią z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego.

Więcej informacji o programie tutaj:

@Polskie Sieci Elektroenergetyczne

• Rodzinny konkurs plastyczny dla przedszkolaków "Kapelusz Pani Jesieni"

• Jesień to pora roku bogata w różnorodne dary, to długie wieczory, podczas których można rodzinnie spędzić czas, na przykład tworząc ciekawe prace plastyczne wraz ze swoimi dziećmi, dlatego też mamy dla Państwa pomysł na spędzenie rodzinnie i kreatywnie czasu ze swoimi pociechami - serdecznie zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie "Kapelusz Pani Jesieni". Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Termin składania prac - 13 listopad. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 listopada. Serdecznie zapraszamy.

• I Ty możesz zostać Św.Mikołajem!

•              Szkolny Klub Wolontariatu zachęca do włączenia się do akcji charytatywnej na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Bytomiu.

Plakat promujący akcję

Zbieramy:

- środki higieny osobistej (mydła, szampony, żele pod prysznic, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, dezodoranty, chusteczki nawilżane);

- środki czystości (płyny do podłóg, do mycia naczyń itp.);

- słodycze

Miejsce zbiórki: ul.Zamkowa oraz ul.Szkolna

Termin: 24.10.- 10.10.23 r.

Z serca dziękujemy za każdą okazaną pomoc!

• Gminne zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców

• W poniedziałek 23 października odbyły się na hali sportowej zawody gminne tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii Igrzysk Dzieci zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Świbiu. Natomiast w starszej kategorii wiekowej - Igrzyska Młodzieży Szkolnej - wygrali nasi podopieczni. Wszystki uczestnikom zawodów gratulujemy postawy „Fair Play”.

• Akademia z okazji Dnia Papieskiego

• 20.10.23r. obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona. Po występach dzieci podczas Dnia Papieskiego pozostaje nam serdeczna wdzięczność za ponadczasowe nauczanie Jana Pawła II. Przypomnieliśmy sobie jak ważne jest kontynuowanie jego dziedzictwa, a szczególnie propagowanie takich wartości jak ważność życia, miłość bliźniego i pokój na całym świecie.

• Akademia z okazji DEN pt. Szkolny Straszny Dwór

•            W dniu 13 października 2023r. w hali sportowej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W akademię zaangażowane były klasy siódme, które do występu przygotowały Panie: Anna Gliwa i Maja Klawikowska. Natomiast dekoracja i drobne upominki dla nauczycieli to dzieło Pani Barbary Swobody.